Zabiegi:

Korekcja wrastających i wkręcających paznokci (klamry korygujące)

Z dolegliwością wrastających paznokci spotykamy się podczas ich wzrostu kiedy to paznokcie zakrzywiają się w dół lub podwijają wbijając się w tkankę miękką, która je otacza.

Zjawisku temu towarzyszy zaczerwienienie, stan zapalny wału około paznokciowego z wydzieliną ropną, a także ziarnina zwana „dzikim mięsem”. Uszkodzenie tkanki miękkiej jest przyczyną bardzo silnego bólu szczególnie przy wszelkim ucisku. W konsekwencji tej dolegliwości osoba, która ma problem z wrastającymi paznokciami uskarża się na coraz to dotkliwsze bóle, z czasem zaczyna mocno utykać, a nawet może powoli przestać chodzić.

Wkręcające się paznokcie – tzw. rurkowate, mogą zagłębiać się w tkankę miękką jedno lub obustronnie, ale w przeciwieństwie do paznokci wrastających, nie charakteryzują się występowaniem stanu zapalnego wału paznokciowego.

W gabinecie podologicznym metodą na wrastające/wkręcające się paznokcie jest zastosowanie klamer, które w bardzo skuteczny sposób pomagają skorygować wzrost płytki paznokciowej. Taka terapia może trwać nawet kilka miesięcy, nie jest opcją inwazyjną tak jak drastyczne metody chirurgiczne. Efekty końcowe tej terapii są zadowalające u 100% pacjentów.

Korekcja wrastających i wkręcających paznokci (klamry korygujące) w Piasecznie
Ulga dla Twoich stóp

Zadzwoń i umów się na wizytę
w dogodnym dla Ciebie terminie

+48 603 454 960