Zabiegi:

Usuwanie brodawek wirusowych (kurzajki)

Brodawki wirusowe to zmiany skórne, potocznie nazywane kurzajkami.

Wywołuje je wirus HPV i występują zarówno u osób młodszych, jak i starszych, które mają osłabiony układ odpornościowy, cierpią na nadmierną potliwość stóp oraz często korzystają z basenu.

Kurzajki mogą być płaskie lub odstające, przypominając w ten sposób narosty. Brodawki mogą być również podobne do odcisków. Często towarzyszy im łuszczący się naskórek. Przybierają kolor biały, żółtawy lub szaro-zielonkawy. Wirus HPV bardzo szybko się rozprzestrzenia, jest zakaźny i może ulegać stanom zapalnym. Dlatego też należy usuwać brodawki, ponieważ im starsza brodawka tym głębsze jej umiejscowienie w skórze co z czasem może przysporzyć bolesnych problemów.

Leczenie jest długotrwałe, wymagające samodyscypliny pacjenta oraz jego współpracy z podologiem. W celu zwalczenia brodawek należy miejscowo stworzyć środowisko niesprzyjające rozwojowi wirusa, tzn. zastosować odpowiedni środek, który doprowadzi do odrzucenia zainfekowanych wirusem komórek skóry. Chorobowo zmienione miejsce można smarować azotanem srebra lub poddać krioterapii – za pomocą podtlenku azotu.

Usuwanie brodawek wirusowych kurzajki - Piaseczno i okolice
Ulga dla Twoich stóp

Zadzwoń i umów się na wizytę
w dogodnym dla Ciebie terminie

+48 603 454 960