Zabiegi:

Usuwanie odcisków

Odciski to twarde miejsca martwych komórek rogowych naskórka, znajdujące się w głębszych warstwach skóry.

Posiadają rdzeń lub tzw. korzeń w kształcie stożka wrastający z biegiem czasu głębiej w stopę. Powstają na skutek tarcia oraz trwałego, punktowego ucisku. Najczęściej są bardzo bolesne.

Odciski należy usuwać, aby zapobiec ich wpychaniu w coraz głębsze warstwy skóry, unikając tym samym przykrych dolegliwości bólowych. Należy zdać sobie sprawę, że im starszy odcisk tym trudniej go usunąć do końca podczas jednej wizyty w gabinecie podologicznym. Terapia i ilość zabiegów uzależniona jest od czasu jaki odcisk spędził na nagiej skórze.

Procedura usuwania polega na mechanicznym i chemicznym usunięciu oraz zastosowaniu odciążeń i ortez. Usuwanie odcisków pomaga nie tylko zwalczyć bolesne dolegliwości, ale również przywraca estetyczny wygląd stóp.

Odciski mogą się odnawiać, ponieważ stałe zmiany w układzie kostnym stopy mogą nieustannie powodować ucisk i drażnienie różnych obszarów skóry.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie. Warto jest zainwestować w nowe wygodne buty, indywidualne wkładki ortopedyczne, odciążenia lub amortyzację.

Usuwanie odcisków Piaseczno
Ulga dla Twoich stóp

Zadzwoń i umów się na wizytę
w dogodnym dla Ciebie terminie

+48 603 454 960